hkmartin.sk
hkmartin.sk

Mužstvo má za sebou prvú fázu letnej prípravy. Prebiehala nielen na suchu a v posilňovni, ale aj na ľade v tréningovej hale. Príprava bola taktiež spestrená o bicyklové túry, tenis, či určite veľmi obľúbené výbehy na Martinské Hole. Zverenci trénera Dana Babku sa opäť stretnú 1. augusta, a to už v kompletnom zložení. V najbližších dňoch vám s našim kormidelníkom prinesieme aj rozhovor.

ODCHODY

Kostra minuloročného mužstva ostala pokope, prišlo však k niekoľkým zmenám. V sezóne 22/23 nebudú v HK Martin pokračovať: obranca Jakub Burzík, ktorý mieri do 1. francúzskej ligy. Rovnako do Francúzska cestuje aj Konstantin Makarov a aj Daniel Babka ml., ktorý sa dohodol s Nice. Fínsky center Atte Huhtela bude v budúcej sezóne nastupovať v drese Dubnice, Tondo Bartoš sa vracia do Košíc. Po vzájomnej dohode nedošlo k predĺženiu zmluvy s Marekom Pacalajom. František Smidžár ide na striedavý štart do Levíc, je však stále hráčom Martina. Juniori Dávid Nátny a Ivan Thomka prestúpili ako hráči MHA do HC Grotto Prešov.

Chalanom ďakujeme za dobre odvedenú robotu v Martine a v ich kariére im držíme palce. Na našom instagrame postupne zverejníme ďakovné grafiky pre každého hráča.

KÁDER A POSILY NA SEZÓNU 2022/23

V útoku sa v sezóne 2022/23 predstavia v modro-bielych dresoch kľúčoví hráči z minulej sezóny: Matej Dírer, Lukáš Toma, Miloš Fafrák, Michal Murček, František Poliaček, Tomáš Nauš, Michal Juščák, vracajú sa Adam Paulíny a Viki Ďurina, a na striedavom štarte sme dohodnutí so šikovnými popradskými mladíkmi: Michalom Stančekom a Patrikom Sokolim. O miesto sa pobijú aj talentovaní juniori Andrej Siakeľ a Patrik Sleziak.

Výborná správa je, že v mužstve ostáva aj fínsky strelec Riku Tiainen a HK Martin posilní aj ďalší legionár, fanúšikom dobre známy, Damian Tyczynski. Produktívny, kreatívny, ale aj fyzicky zdatný poľský center bol jeden zo strojcov postupu Spišiakov v sezóne 20/21.

V rámci posilnenia kádra sa vedenie HK Martin dohodlo aj so skúseným obrancom Marcelom Petranom. Bývalí obranca Mikuláša či Žiliny podpísal ročný kontrakt a posilní tak naše zadné rady. Je to takisto tip hráča, ktorého chcete mať na svojej strane pre jeho tvrdosť, nasadenie a samozrejme obrovské skúsenosti a prehľad.

V obrane môžeme aj naďalej počítať so službami českého produktívneho beka Mareka Charváta, skúseného Igora BobčekaJakuba Nemca, či našich odchovancov Matúša Lavičku, Michala Dvořáka a Lukáša Belicu. V rámci striedavého štartu môžeme počítať aj s mladým Marošom Mešárom z Popradu.

Brankárov sme vám predstavili už na konci minulej sezóny. Vladimír Glosár, Roman Rychlík a Pavol Maťovčík, ktorý je dohodnutý na striedavom štarte do Dolného Kubína. Adam Nagy už s mužstvom teda pokračovať nebude a takisto mu patrí vďaka.

 

 

 

Unnamed (1)Unnamed (2)