hkmartin.sk
hkmartin.sk
SO SPIŠSKOU SOM POSTÚPIL, TAK TERAZ JE ČAS NA MARTIN…
🎙 Damian Tyczynski, naša letná posila, talentovaný center z Poľska, s ktorým sme vo Venézke spravili interview.
❓Damian ty si šiel v pomerne mladom veku na Spiš. Išiel s tebou otec alebo si šiel sám? Povedz nám niečo o tomto období, keď si bol ako dorastenec v novom prostredí.
🗣 Na Spiš som išiel s kamarátom. Nebolo to ľakhé obdobie, pretože sme ešte museli chodit do školy v Poľsku. Pondelok, utorok a niekedy aj v stredu sme boli v Poľsku v škole a po škole nás môj alebo kamošov otec zaviezol na Slovensko na tréning, kde sme ostávali do konca týždňa. Po zápase v nedeľu sme zas išli domov, aby sme mohli ísť v pondelok do školy. Bolo pre mna jednoduchšie, že bol so mnou môj kamarát, lebo sám vo veku 15 rokov v zahraničí, by nebolo vôbec ľahké.
❓Si juniorský aj seniorský poľský reprezentant. Ako to vidíš s napredovaním poľského hokeja?
🗣 Poľský hokej za posledné roky išiel dopredu. Tímy sú viac vyrovnané a do ligy prichádzajú skvelí hráči. Jediná zlá vec je to, že je neobmedzený počet legionárov v tíme.
❓Minuloročné playoff si hral proti Martinu za Dubnicu. Bola to tesná a veľmi dobrá séria. Čo podľa teba rozhodlo?
🗣 Čakal som už pred sériou, že to bude vyrovnané a rýchlo sa neskončí a nemýlil som sa. Podľa mňa rozhodla presilovka v poslednom zápase, kde sme hrali 5:3 v tretej tretine a nevyužili sme to. Keď nevyužijete takú presilovku, v takom zapase, tak nemožete vyhrať.
❓Skvelé výkony si podával aj rok predtým v drese SNV. Mali ste vtedy veľkú silu, po nie až tak presvedčivej sezóne. Čo vám pomohlo tak ovládnuť playoff?
🗣 Všetko sa zmenilo odkedy prišiel nový tréner. Dalo nám to nový impulz a odvtedy sme začali hrať dobre. Do play off sme už boli na 100% pripravení a vo forme.
❓Zatiaľ za Martin dva zápasy a hneď tri góly, skvelé prihrávky aj súboje… A to sa len rozbiehaš že? 😀 Aký Damian Tyczynski nás čaká v tejto sezóne? 😎
🗣 Teším sa, že mi to tam padá, len teraz je to iba príprava a do ligy je ešte mesiac. Chcem byt čo najlepšie pripravený a čo najviac pomôcť mužstvu svojou dobrou hrou.
❓Ako sa ti hrá s Adamom a Ferom?
🗣 Dobre sa mi s nimi spolupracuje. Už od prvého tréningu sme si celkom sadli a vyzerá to slušne.
❓Ďalší zápas je v Spišskej, čo je tvoj druhý domov. Motivácia asi chýbať nebude?
🗣 Určite sa teším. Mám tam veľa kamarátov, strávil som tam pekný čas, takže rád sa zas vrátim na Spiš. So Spišskou som postupil, tak teraz je čas na Martin. 😀
❓Aký je tvoj hokejový vzor, s kým by si si chcel zahrať ak by to šlo?
🗣 Je to Connor Mcdavid.
(Skúsime ho podpísať na playoff – pozn.red.)
✅ A na záver tvoj odkaz fanúšikom:
🗣 Veľa som počul, že Martin má najlepších fanúšikov, tak dúfam, že nás budete chodit v čo najväčšom počte podporovať a my vám to vrátime dobrou hrou a budeme si to spoločne užívať. Už sa na vás teším!
Ďakujeme 💙

300560985 492171496243583 5277682161433621301 N299824418 492175412909858 5864425213209230972 N