hkmartin.sk
hkmartin.sk
Martin Baran (tréner HK Gladiators Trnava): “Vedeli sme, že po tom, ako Martin vyhral jeden zápas u nás, v domácom prostredí sa bude snažiť hneď od úvodu vyrukovať s aktívnou hrou. Domácim sa podarilo dostať do dvojgólového vedenia, ktoré sme dokázali skorigovať. Z našej strany následne prišli fázy, kedy sme mali viac z hry a mohli vyrovnať, v tretej tretine ale po našich individuálnych chybách dokázal súper streliť dva góly a zvíťaziť. Počas jediného striedania sme inkasovali oba presné zásahy, na ľade bola jedna formácia, ktorá im nedokázala zabrániť. Sú to mladí hráči, Martin má naproti tomu štyri skúsené päťky. Chyby sa však robia. Je to play-off. Ak sa niektorý z tímov dostane do dvojgólového náskoku, už iba bráni a chodí do brejkov. Je úplne jedno či prehráte 5:1, 4:1 alebo 3:1. Je to prehra, respektíve víťazstvo na druhej strane, čo je rozdiel oproti základnej časti, kedy sa hrá do konca naplno. Ak inkasujete dva rýchle góly, psychika ide prudko dolu a takto to dopadá. Martin hrá veľmi dobre v obrane, blokuje strely. Je to už druhé stretnutie, kedy sme mali viac presilových hier ako súper. Žiaľ, ako nám to išlo v základnej časti, teraz nám to nevychádza. Chcel by som oceniť korektnosť súpera, séria je veľmi korektná. Rozhoduje sa na ľade. Domáci nám vyšli v ústrety, tak ako my im. Vyprali nám veci, môžeme ísť na ľad, na rozkorčuľovanie. V tomto ohľade by som sa chcel poďakovať za férovosť a vynikajúce vzájomné vzťahy. Zajtra je nový deň. Začína sa od nerozhodného stavu. Uvidíme, ako sa bude stretnutie vyvíjať.”

Rudolf Jendek (tréner HK VITAR Martin): “Mali sme dobrý vstup do zápasu. Úvodnú tretinu sme mali celkovo v našich rukách. Vypracovali sme si množstvo príležitostí, z ktorých ale mnohé zostali nevyužité, čo nás mohlo ukľudniť. S výkonom v druhej tretine nie som spokojný. Na našej strane sa kopili zbytočné chyby, množili fauly. Či už herná disciplína alebo riešenie niektorých situácií ma veľmi mrzeli. Stratili sme koncentráciu a dali príležitosť súperovi dostať sa do zápasu. Tretiu tretinu sme ale takticky veľmi dobre zvládli, súpera sme okrem presilovej hry k ničomu nepustili. Stretnutie sme ubránili, pridali dva góly. Fanúšikovia mohli byť spokojní, atmosféra na štadióne hráčom pomohla. Hokej je o tom, že ak sa vám podarí streliť góly, hráči sa uvoľnia, hra je hneď pre každého jednoduchšia. Čo sa týka zvládnutia hry v oslabení, tu si zaklopeme. Zajtra by sme chceli zopakovať výkon z tohto zápasu, dúfajme, že opäť pred skvelou diváckou kulisou.”

Michel Miklík (útočník HK Gladiators Trnava): “Domáci boli v tomto súboji šťastnejší, vďaka tomu zvíťazili. Žiaľ, na našej strane sme toľko šťastia v koncovke nemali. Po strelenom góle do bránky súpera sme sa chceli na Martin dotiahnuť, inkasovali sme ale dva góly. Veľmi sme chceli vyrovnať, naša aktivita smerom dopredu ale prinášala chyby vzadu. Zajtra je ale nový deň, nový zápas, v ktorom si ideme po víťazstvo. To, čo potrebujeme v našom prípade pomeniť, je prístup k zvládnutiu presilových hier. Snáď nám zajtra budú vychádzať. Dnes už to ale necháme tak. Zajtra je nový deň, vyspíme sa na to a spoločne sa poradíme. Verím, že niečo vymyslíme a domov pocestujeme za vyrovnaného stavu. Ťažko sa s niečím novým prekvapíme, do zápasu ale musíme dať všetko, akoby to bol náš posledný zápas v sezóne. Víťazstvo chceme brať za každú cenu. Séria je rozohraná, súper vedie o jeden zápas, my ju chceme vyrovnať.”

Miloš Fafrák (útočník HK VITAR Martin): “Úvodnú tretinu sme z našej strany zachytili, druhá už bola horšia. Myslím si, že nám stretnutie vyšlo podľa našich predstáv. Ak budeme takto hrať i v zajtrajšom zápase, myslím si, že to pôjde rovnako dobre. Na hre v oslabeniach sme z našej strany pracovali. Vedeli sme, že majú veľmi dobré presilové hry, čomu sme sa venovali. Ako sami vidíte, podarilo sa. Nevieme s čím to na nás skúsi súper. Možno na nás jeho hráči vybehnú, možno budú brániť. Ako súper začne, tomu sa prispôsobíme. Rivalita na ľade v play-off musí byť, k hokeju to patrí, hlavne v súbojoch, kedy ide o postup ďalej. Dnes sme možno očakávali, že súper v závere odvolá brankára. Napokon dohrával stretnutie s piatimi hráčmi. My sme takisto v závere bránili a snažili sa neinkasovať. Atmosférou počas zápasu som bol veľmi milo prekvapený za čo ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli na štvrťfinále. Takúto kulisu si veľmi vážime a veľmi nám pomáha. Aj napriek tomu, že dnes meralo cestu na štadión veľa fanúšikov, verím, že zajtra ich príde minimálne toľko, ak nie ešte viac.”