hkmartin.sk
hkmartin.sk

🗣 Daniel Babka (tréner HK VITAR Martin):

🔹NÁVRAT

“Som rád, že som späť, aj keď sme dotknuté zápasy s Jánom Tabačekom riešili po telefóne. Telefonovali sme si po každej tretine, pričom po zápase to už bolo ťažšie, keďže ho nebolo počuť z dôvodu straty hlasu. Chcem ho však pochváliť, napríklad záver zápasu v Brezne zvládol na výbornú. Do situácie vpadol rovnými nohami a nemal s ňou problém.”

🔹ZÁPAS

“Čo sa už týka tohto zápasu, zväčša to býva tak, že ak strelíte rýchly gól (aktuálne najrýchlejšie strelený v tomto ročníku), vie to paradoxne mužstvo zabrzdiť. Mužstvo si vtedy myslí, že to pôjde ľahko. Po dvojtýždňovej pauze, kedy sme nehrali, sme očakávali, že to nebude ľahké stretnutie. Určité zápasové stereotypy sú pomerne zaužívané a ak z nich vypadnete, je to vždy cítiť. Úvodný gól nám preto uškodil. Začali sme hrať komplikovane, udržiavali sme puky v obrane a neposúvali ich do útoku. Po prestávke sme si preto museli mnohé povedať. V druhej tretine išla Považská Bystrica do vedenia, kedy sme zostali akoby obarení po druhom góle. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať, pričom ešte v závere druhého dejstva sme začali nakláňať misky váh na našu stranu. V tretej tretine sa presadili obrancovia od modrej čiary, respektíve góly padli po strelách od modrej. Skóre bolo 4:2 pričom sme si tento stav skomplikovali po našom vylúčení v jeho závere. Zápas sme zbytočne zdramatizovali, nervy si musíme udržať na uzde pretože dnes sme sa dopustili mnohých útočných faulov, ktoré sa zvyčajne vypomstia. To sa nám dnes mohlo stať, našťastie sme stav udržali. Považská Bystrica hrala veľmi dobre počas presilových hier, na čo sme sa snažili reagovať. Tretí gól sme i napriek tomu inkasovali, verím však, že sme sa počas zápasu dostali do tempa.”

🔹PROGRAM

“Stretnutia idú veľmi rýchlo po sebe. Zajtra nás čaká tréning, v nedeľu cestujeme do Skalice, v stredu máme Trnavu, ktorá dnes v Topoľčanoch zvíťazila. Určite nás nečakajú ľahké zápasy, Skalica hrá v tejto sezóne výborne, na čo musíme byť pripravení. Chalanov však musíme pochváliť za to, že dnes za stavu 1:2 začali viac bojovať, aj fyzicky. Niekedy sme neblokovali strely, tak ako by sme chceli, keďže zvládnuté bloky dokážu mužstvo nakopnúť a dodať mu sebavedomie.”

🔹NOVÝ OBRANCA

“Shkibtan dnes zažil premiéru. Je to vysoký chlapec, ktorý je tu ešte len chvíľku. Tento rok hral iba v príprave, čo na ňom bolo vidieť. Miestami bol dosť stratený, takže ešte uvidíme. Je tu na skúške, má dobrú strelu, čo bolo vidieť na tréningoch. Hral trošku komplikovane, ťahal puky dozadu, vracal ich, čo nás miestami dostávalo pod tlak. Má však na to, aby nás presvedčil a uvidíme ako sa tejto príležitosti chytí.”

🔹DOHRÁVKY

“V prípade odložených stretnutí je zatiaľ isté iba stretnutie so Žiarom nad Hronom, ktoré sa odohrá 9. januára. V prípade Levíc sme navrhli dátum 23. januára, zatiaľ odpoveď nemáme. Verím, že príde čoskoro.”

🗣 Marek Charvát (obranca HK VITAR Martin):

🔹ZÁPAS

“Začiatok zápasu nebol z našej strany optimálny. Aj napriek tomu, že nám súper daroval gól v prvej minúte, tento moment nám paradoxne uškodil. Nohy nám veľmi nejazdili. Po prestávke je to vždy ťažké. Ak sa vynechajú dve súťažné kolá plus je tam reprezentačná prestávka, nie je ideálne dostať sa späť do tempa. Určite sme preto vďační za zvládnutie duelu i za tri body. Zajtra už sa nikto nebude pýtať ako, ale bude sa sústreďovať už len na zisk bodov, čo je najdôležitejšie.

🔹VÍŤAZNÝ GÓL

Každý gól samozrejme poteší. Keďže práve tento môj gól rozhodol zápas, o to som radšej. Vieme o našich zbytočných fauloch, ktorých bolo viac najmä v útočnej tretine, čo by sa nemalo stávať. Na tomto musíme do ďalších stretnutí pracovať, snáď sa ich dokážeme vyvarovať.

🔹SKALICA

Tešíme sa na každý zápas. Nepozeráme sa na to, na akom poschodí v tabuľke sa súper nachádza, ku každému stretnutiu pristupujeme najlepšie ako vieme.

#hkmartin #nazivotcely

6D744C36 AB46 4B98 A014 858A9CE69E1A